Sajsad Jan Skibicki
Kilka słów o firmie
Początki naszej fascynującej podróży w dziedzinie sadownictwa i produkcji żywności sięgają roku 1986. To wtedy, za sprawą Jana Skibickiego, absolwenta SGGW w Warszawie, powstało rodzinne gospodarstwo sadowniczo-szkółkarskie, które miało być zalążkiem przyszłych innowacji w branży. Przez wiele lat kultywowaliśmy tradycje, z pasją rozwijając nasze przedsięwzięcie.
Nasza ścieżka rozwoju nabrała nowego impetu w 2003 roku, gdy podjęliśmy współpracę z Instytutem Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach oraz Zakładem Chemii Politechniki Białostockiej. Naszym celem było stworzenie ekologicznych technologii sadowniczych, skoncentrowanych na tworzeniu odmian jabłoni odpornych na choroby grzybowe. Efektem tych wspólnych działań było powstanie 17 innowacyjnych odmian, a wśród nich szczególnie wyróżniająca się Gold Milenium.
W 2005 roku, po dokonaniu istotnych zmian organizacyjnych i profilu produkcji, narodziła się firma SAJSAD. Nasza działalność skoncentrowała się na produkcji żywności funkcjonalnej pochodzenia ekologicznego, głównie w postaci suplementów diety. Współpracując z renomowanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Instytut Sadownictwa w Skierniewicach oraz Texas University w Stanach Zjednoczonych, opracowaliśmy innowacyjne suplementy diety.
Pod marką SAJSAD oferujemy liofilizaty oparte na naturalnych sokach, które pakujemy w praktyczne kapsułki. Naszym flagowym produktem stał się również PectinGOLD – ekologiczny metabolit będący bogatym źródłem polifenoli, pektyn i innych bioaktywnych związków organicznych i mineralnych. To produkty, które są efektem zaawansowanych badań i współpracy z czołowymi instytucjami naukowymi na świecie.
Jesteśmy dumni z faktu, że wszystkie nasze produkty, w tym liofilizaty i PectinGOLD, powstają z wykorzystaniem błonnika z naszej oryginalnej odmiany jabłek Gold Milenium. To owoc naszej pasji, zaangażowania i ciągłego dążenia do doskonałości w dziedzinie ekologicznej żywności funkcjonalnej.